Alppiruusuvaellus Mustilassa 10.6.2014 klo 16-18

Varapuheenjohtajamme Peter Tigerstedt on kutsunut yhdistyksen jäsenet 10.6.2014 klo 16-18 kävelyretkelle Mustilaan, missä rhododendronit kukkivat tänä vuonna erityisen loistokkaasti. Mustilaan mennään omilla kyydeillä. Suotavaa on tietysti koota autot täyteen yhdistyksen jäseniä.

Ajakaa arboretumin pysäköintiin joka on Mustilan Museon kohdalla. Peter Tigerstedt tulee sinne sovittuun aikaan klo 16  ja kävely lähtee sieltä.

Arboretum sijaitsee Pohjois-Kymenlaaksossa, entisessä Elimäen kunnassa, Valtatie 6:n vieressä. Lähin kaupunki on Kouvola, jonka keskustaan matkaa kertyy 25 kilometriä.

Helsingistä arboretumiin on valtatietä no. 6 noin 115 kilometriä.  Lahden suunnasta Mustilaan voi ajaa joko Kouvolan kautta valtateitä 12 ja 6 tai oikaisten Kausalan ja Haapakimolan kautta Elimäelle vievää tietä pitkin. Kotkan ja Haminan suunnasta nopein reitti Mustilaan kulkee Anjalan kautta.

Ajo-ohje: http://www.mustila.fi/ajo_ohje

IMG_3652

Rhododendron P.M.A. Tigerstedtii

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s